FIRINDA MANTAR

FIRINDA MANTARLI PATATES

GÜVEÇDE MANTAR

KAŞARLI MANTAR DOLMASI

KIZARMIŞ MANTAR

MANTARLI MİFÖYLER

MANTARLI TAVUK SOTE

HAKKIMIZDA

Dal Mantar,Salamura ve Konserve Tesisleri, 2007 yılı Ocak ayında Antalya/Korkuteli-Yelten Kasabasında 10000M2’lik bir alanda kurulmuştur. Antalya ilinin önde gelen İnşaat,Tarım ve Turizm şirketlerinden olan Özdal İnş.Tur.Tar.Tic.Ltd.Şti bünyesinde yer alan bir grup şirketidir.
Tesisimizde, Taze kültür mantarı üretimi yapan aylık 90 ton mantar üretim kapasiteli 31 adet Üretim odalarının yanı sıra,taze mantarı işleyerek salamura ve konserveye dönüştürebildiğimiz Salamura ve Konserve birimlerimiz bulunmaktadır.
Taze mantar hammaddesi olan kompost tedariği ve garantisi, diğer grup şirketimiz olan Özdal Kompost güvencesi altındadır.

TEKNOLOJİ VE BİLGİ BİRİKİMİ:

Mantar üretim odalarımızda, Hollanda standartlarında modern ısıtma-soğutma grupları ile Fancom marka ithal bilgisayarların kontrol ettiği modern teknolojik sistemler bulunmaktadır.
Salamura ve konserve tesisimiz modern, teknolojik, gıda normlarına uygun üretim yapmaktadır.
Taze,Salamura ve Konserve üretimlerimiz, konusunda uzman ,bilgi birikimi ve tecrübesi fazla, Gıda mühendisi,Ziraat Mühendisi ve Mantar Teknikerlerimiz öncülüğünde yapılmaktadır.

HİJYEN:

Mantar üretimi,mühendislerimizin kontrolünde kimyasal zararlı hiçbir ilaç kullanmadan üretilmektedir.
Tüm tesisimizde üretimden satışa kadar tüm proses, TSE,ISO9001,ISO 22000 HACCP gıda ve yönetim sistemleri üzerine kurulmuştur.

TAZE MANTAR PAKET-DÖKME ÜRETİMİ:

Günlük üretilen taze kültür mantarları, 9 kglık plastik kasalar içinde ve 200-400-800 grlık paketler halinde bütün veya dilimlenmiş olarak satılmaktadır.

MANTAR SALAMURASI ÜRETİMİ:

Tesisimiz, günde 20 ton taze mantarı salamuraya dönüştürme kapasitesine sahiptir. Boylaması yapılmış salamura mantarlar, müşteri taleplerine göre bütün ve dilimlenmiş olarak , alternatifli kova ambalajlarda satılmaktadır.

MANTAR KONSERVESİ ÜRETİMİ:

Konserve mantar,müşteri isteğine göre dilimlenmiş veya bütün olarak değişik boylardaki teneke ve cam kavanoz ambalajlar içerisine koyularak, kolilenmiş biçimde satışa hazır hale getirilir.

MISIR KONSERVESİ ÜRETİMİ:

Tesisimiz mantar konservesi yanı sıra mısır konservesi işleme kapasitesi ve teknolojisine sahiptir.Değişik teneke ambalajlarda kolilenmiş bir biçimde satışa hazır hale getirilir.

SATIŞ-PAZARLAMA VE LOJİSTİK:

Dal Mantar,Salamura ve Konserve tesisleri tüm ürünlerini Türkiye’nin tüm illerine dağıtımını yapacak satış ve pazarlama ağına sahiptir.Müşteri portföyümüzde Antalya-Bursa-İstanbul hattı üzerinde bulunan çeşitli işletmeler,Antalya merkezinde bulunan turizme yönelik çalışan işletmeler, Ege sahillerindeki otellere hizmet veren gıda toptancıları,Türkiye çapındaki büyük gıda toptancıları,Ulusal ve global zincir marketler yer almaktadır.
Tüm sevkiyatlarımız frigofrik araç filomuzla yapılmaktadır.